Роджер Желязни
Хроніки Амбера
Том 1: П'ятикнижжя Корвіна

Книга перша
Дев'ять принців Амбера


Здавалося, минула ціла вічність, коли в кінці тунелю нарешті заясніло світло.
Я спробував ворухнути пальцями ніг — мені це вдалось. Я лежав у шпитальному ліжку, мої ноги були хоч і в гіпсі, але все-таки при мені.
Сильно замружив очі, тоді розплющив їх, і так тричі.
Кімната заспокоїлася й більше не ходила ходором переді мною.
Куди ж, чорт забирай, мене занесло?
Туман помалу щезав, і те, що люди називають пам'яттю, почало повертатися до мене. У спогадах спливали ночі, медсестри, шприци. Щоразу, тільки-но в голові у мене світлішало, в мою палату хтось заходив і колов мені якусь гидоту. Отак усе й робилося. Саме так. І то тепер, коли я почувався не таким уже й хворим! Вони мусять це припинити.
А от чи припинять?
Нав'язливо пульсувала думка: мабуть, ні.
Звідкись узялася цілковита невіра у чистоту людських поривань і важким тягарем опустилася мені на груди. Несподівано зрозумів: мене накачують снодійним! Судячи з того, як я почувавсь, якихось серйозних причин для цього не було, але ж вони не спиняться і колотимуть далі, бо хтось їм за це заплатив. Тому лежи спокійно й удавай, що спиш, підказав мені голос, який належав гіршій, проте мудрішій частці мого «я».
Так я і зробив.
Хвилин за десять двері відчинилися, в палату зазирнула медсестра. Звичайно, я заплющив очі, ніби ще не прокинувся. Вона пішла.
До цього часу я відновив у пам'яті частину тих подій.
Невиразно пригадав, що пережив якусь аварію чи щось подібне. Те, що сталося після аварії, досі було оповите туманом; про те, що відбувалося до неї, не мав і найменшого уявлення. Пригадав, що я потрапив до шпиталю, а вже після нього — сюди. Але чому? Цього я не знав.
Хай там як, але ноги мої почувалися непогано. Цілком непогано, щоб тримати мене, хоч я й не знав, скільки часу минуло, відколи поламав їх; а в тому, що вони поламані, я був певен.
Тоді я сів. Це вартувало чималих зусиль, адже м'язи мої були виснажені до краю. За вікном панувала темрява, тільки в небі моргала жменька голих зірок. Я підморгнув їм у відповідь і опустив ноги з ліжка.
Голова пішла обертом, але невдовзі це минуло, і я підвівся, тримаючись за поруччя в узголів'ї, та зробив перший крок.
Усе гаразд. Ноги тримають.
Так, теоретично я був у достатній формі, аби вшитися звідси.
Повернувшись у ліжко, розтягнувся на ньому і замислився. Мене то трусило, то кидало в піт. Приємні видива, і все таке інше...
Підгнило щось у Данськім королівстві...
Так, пригадалося, це була автомобільна аварія. Я сказав би навіть, м'ясорубка...
А потім відчинилися двері, впустивши у палату трохи світла, і крізь прикриті віями очні шпарини я побачив медсестру зі шприцом у руці.
Вона рушила до мого ліжка: широкі стегна, темне волосся, великі руки...
Коли медсестра підійшла, я підвівсь і сів.
— Доброго вечора! — сказав я.